رابطه مبرد و روغن

به منظور آنـالیز دقیـق کـارکرد نادرسـت سیـستم در اثـر برگـشت مبـرد مـایع و بـرای پیشگیری از آن ، درک دقیق از رابطه مبرد و روغن الزامی است.
در یک سیستم بسته مبرد همیشه توسط روغن جذب شده و در محفظـه میل لنـگ تبخیـر می شود حتی اگر اختلاف فشاری وجود ن داشته باشد . وقتی گاز مبرد به محفظه میللنـگ می رسد به مایع تقطیر شده و با روغن مخلوط می شود . این امر تـا اشـباع کامـل روغـن ادامه خواهد یافت.
مقدار مبردی که روغن جذب می کند اساسا به فشار و دما بستگی دارد و ایـن مقـدار بـا افزایش فشار و دما شدیدا افزایش پیدا می کند. در محدوده دمائی محیط ، مقدار مبردی که روغن جذب می کند به حداکثر می رسد.
وقتی که فشار روی مخلوط مبرد و روغن کاهش یابـد (همـانطور کـه در لحظـه اسـتارت کمپرسور ایجاد می شود) ، مقدار مبرد مایعی که برای اشباع کردن روغن مورد نیاز است به شدت کاهش می یابد و بقیه مبرد مایع تبخیر شده و به گاز تبدیل می شود. این عمل باعث مخشوش شدن شدید مخلوط روغن و مبرد می شود که بـه Foaming معـروف است. این امر در استارت کمپرسور اتفاق می افتد و از شیشه رویت روغـن کمپرسـور بـه صورن کف مشاهده می شود . اگر شدت این امر بالا باشد حتی باعث تخلیه شدن کـار تراز روغن زیر یک دقیقه می شود . توجه داشته باشید که هر Foaming در کـارتر دلیـل بر وجود مبرد مایع نیست و مخشوش شدن شـدید روغـن نیـز باعـث Foaming مـیشود.
پدیده ای که باعث تعجب اکثر تکنیسینها می شود این است که وجود مبرد مایع در کارتر باعث پائین آمدن فشار روغن و ح تی باعث قطـع کنتـرل فـشار روغـن مـی شـود گرچـه مقدار روغن در کارتر به حد کافی باشد . ورود مقدار زیاد مبرد مایع بـه کـارتر نـه تنهـا
باعث کاهش قدرت روغن کاری روغن می شود بلکه مبرد مایع با ورود بـه داخـل پمـپ روغن تبخیر شده و راه ورود روغن به پمپ را مسدود می کند لذا روغنی پمپ نمی شود و فشار روغن به شدت کاهش می یابد.

در صورت تمایل به خرید قطعات یا تعمیر وسایل خانه می توانید با واحد پشتیبانی ماهان سرویس تماس گرفته تا در اسرع وقت سرویس کاران ما در محل شما حاضر شوند.

ماهان سرویس بزرگترین و مجرب ترین مرکز تعمیرات لوازم خانگی در تهران می باشد که با دارا بودن سرویس کاران مجرب و متخصص در زمینه تعمیرات کلیه لوازم خانگی فعالیت می کند.

همچنین توانسته ایم یکی از بهترین مراکز فروش برد و تعمیر برد یخچال و تعمیر برد کولر گازی و تعمیر برد لباسشویی و تعمیر برد ظرفشویی باشیم که با دارا بودن تجهیزات و قطعات کامل ، خدمتگزار بیش از 1000 مشتری از اقصی نقاط کشور هستیم.

برای تعمیر یا خرید برد می توانید با واحد فروش ماهان سرویس تماس بگیرید.

به پشتوانه 40 سال سابقه فعالیت در عرصه تعمیرات لوازم خانگی ، افتخار داشته ایم که اعتماد شما را جلب کرده و به عنوان یکی از فعال ترین مجموعه های تعمیرات لوازم خانگی در تهران فعالیت کنیم.

ماهان سرویس در زمینه تعمیر کلیه لوازم خانگی بوش ، ال جی ، سامسونگ ، دوو ، آاگ ، جنرال الکتریک ، پاناسونیک و دیگر برند های بازار فعالیت می کند که این امر نشان از تجربه و مهارت سرویس کاران ما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست
Call Now Button ۰۹۱۰۹۱۰۹۶۵۶
0