قطعا یکی از لوازم برقی خانگی که همیشه در حال کار کردن است ، یخچال فریزر است که بدون آن زندگی خیلی سخت میشود . اگر یخچال شما صدا می دهد ، با ما همراه باشید تا دلایل سر و صدای یخچال را بررسی کنیم.علت صدای یخچال

 

گاهی اوقات از یخچال فریزر صدا های ناهنجاری به گوش می رسد.

بعضی از این صداها طبیعی هستند و جای نگرانی نیست زیرا به زودی برطرف می شوند ، ولی برخی از این صدا ها غیر عادی هستند و یخچال فریزر نیاز به تعمیر دارد.

در این نوشته به برخی از مواردی که باعث ایجاد صدای بلند در یخچال فریزر می شوند اشاره می کنیم‌.

 

علت صدای فن یخچال 

 

علت صدای فن یخچال

 

در صورتی که فن یخچال فریزر شما صدا میدهد ، احتمال دارد مشکل از موتور فن اواپراتور باشد.بعضی از یخچال فریزر ها در بخش فن موتوری دارد که هوا را دور اپراتور به جریان می‌اندازد تا آن را خنک نگه دارد‌.

به مرور و با گذشت زمان ، موتور فن فرسوده میشود و امکان دارد خراب شود‌. فن ها معمولا نیاز به روغن کاری دارند و توجه نکردن به این مسئله می تواند باعث صدای بلند و درست کار نکردن فن در یخچال فریزر شود.

 

راه حل اول :

ساده ترین و سریع ترین و ارزان ترین روش برای حل مشکل صدای یخچال ، همین روش است. ابندا یخچال را خاموش کرده و تمامی مواد غذایی داخل آن را به خارج کرده یا به یخچال فریزر دیگری انتقال دهید. سپس به مدت حداقل یک یا دو روز یخچال را خاموش نگه دارید و صبر کنید تا برفک ها و یخ های موجود بر روی پره های فن و رادیاتور آب شوند.

توجه داشته باشید که برای سرعت بخشیدن به آب شدن یخ ها می توانید برای از سشوار کمک بگیرید اما به یاد داشته باشید که استفاده از سشوار بر روی برد اصلی یخچال و گرم کردن بیش از حد آن میتواند باعث خراب شدن برد یخچال فریزر شود‌‌.‌بعد از آب شدن برفک ها و یخ ها ، یخچال را روشن کنید‌.

اگر تا چند روز بعد مشکل دوباره به سراغتان آمد نیاز است تا با متخصصین تعمیر یخچال فریزر تماس بگیرید تا مشکلات یخچال شما بر طرف کنند.

 

راه حل دوم :

در این روش معمولا علت صدا دادن یخچال میتواند از ترموستات یخچال شما باشد.

ترموستات یخچال قیمت چندانی ندارد و به راحتی میتوانید آن را تعویض کنید ، اما برای اطمینان از کارکرد درست ترموستات و برای جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر باید با خدمات مشتریان و تکنیسین های با تجربه تماس بگیرید‌. اگر با راه حل دوم باز هم مشکل برطرف نشد ، باید به سراغ راه حل سوم برویم تا مشکل دستگاه را پیدا کنیم‌.

 

 

علت صدای زیاد یخچال چیست‌؟

روش تعمیر صدای یخچال

 

راه حل سوم :

در این حالت ممکن است یخچال شما دچار مشکل خیلی جدی تری باشد .‌ ممکن است مرکز فرمان یا همان برد الکترونیکی خراب شده باشد و چاره ای جز تعمیر برد یخچال فریزر نداشته باشید‌ .

البته تعمیرکار الکترونیک کاربلد در ایران معمولا خیلی کم پیدا می شود‌ .‌ برای تعمیر برد یخچال فریزر میتونید با شماره های پایین صفحه تماس بگیرید تا مجبور به خرید برد الکترونیکی جدید نشوید و در صورت اینکه برد یخچال فریزر شما نسوخته باشد آن را تعمیر کنیم .

 

تعمیر صدای بلند یخچال فریزر

فن یخچال معمولا باید هر 4 سال یکبار بررسی و روغن کاری شود . روغن کاری کردن فن یخچال باعث می شود تا به صورت روان و بدون صدا کار کند .

اگر صدا از پشت یخچال باشد ، مشکل میتواند از فن کندانسور یخچال باشد.به دلیل اینکه این قسمت بدون عایق می باشد ،صدایی که تولید میشود بسیار آزار دهنده است .

پس گاهی اوقات علت صدا دادن یخچال میتواند با یک روغن کاری بر طرف شود .

 

 

صدای بلند از پره های فن اواپراتور یخچال

پره های فن اواپراتور ،‌جریان هوا در را در این قسمت به جریان در می‌آورند تا اواپراتور زیاد گرم نشود .

در  صورت خراب شدن این پره ها و یا کج شدن و شکستن پره ها ، ممکن است صدای زیادی تولید کند که میتواند آزار دهنده باشد . برای اطمینان از درست کار کردن فن ها ، میتوانید خودتان این فن ها را بازبینی کرده و یا برای اطمینان بیشتر با کارشناسان ماهان سرویس تماس بگیرید .

 

 

ماهان سرویس بزرگترین و مجرب ترین مرکز تعمیرات لوازم خانگی در تهران میباشد که با دارا بودن سرویس کاران مجرب و متخصص در زمینه تعمیرات کلیه لوازم خانگی فعالیت میکند.

 

همچنین توانسته ایم یکی از بهترین مراکز فروش برد و تعمیر برد یخچال فریزر و تعمیر برد کولر گازی و تعمیر برد لباسشویی و تعمیر برد ظرفشویی باشیم که با دارا بودن تجهیزات و قطعات کامل ، خدمتگزار بیش از 1000 مشتری از اقصی نقاط کشور هستیم.

 

برای تعمیر برد یخچال فریزر الجی یا خرید برد یخچال فریزر الجی میتوانید با واحد فروش ماهان سرویس تماس بگیرید.

 

به پشتوانه 40 سال سابقه فعالیت در عرصه تعمیرات لوازم خانگی ، افتخار داشته ایم که اعتماد شما را جلب کرده و به عنوان یکی از فعال ترین مجموعه های تعمیرات  لوازم خانگی در تهران فعالیت کنیم.

 

ماهان سرویس در زمینه تعمیر کلیه لوازم خانگی بوش ، الجی ، سامسونگ ، دوو ، آاگ ، جنرال الکتریک ، پاناسونیک و دیگر برند های بازار فعالیت میکند که این امر نشان از تجربه و مهارت سرویس کاران ما دارد.

فهرست
Call Now Button ۰۹۱۰۹۱۰۹۶۵۶
0