عدم یخ‌ سازی در ساید بای ساید بنتلی ال‌ جی و یا تعمیر ساید بای ساید ال جی : این مشکل ممکن است دلیل بر خرابی یخ‌ ساز بوده یا این که لوله‌ هایی که در قسمت داخلی درب هستند یخ‌ زده باشند. برای حل این مسئله باید یک سری کار انجام دهید. ابتدا مقدار فشار آب را بررسی کنید که باید این مقدار کافی باشد و سپس به مسیر آب بقررسی کنید و آن را بررسی کامل و دقیق کنید که شامل قسمت هایی مانند شیلنگ و فیلتر است.

به‌ صورت کلی دلیل این چکاپ ها این است که اطمینان یابید که تا قبل از اینکه از شیر برقی استفاده شود مشکلی از سمت جریان آب وجود ندارد. در صورتی‌ که آب و یا یخ را در قسمت یخ‌ ساز مشاهده نمی‌ کنید لازم است سیم‌ کشی دستگاه را نیز بررسی کنید.

از دیگر مورد هایی که می‌ تواند به‌ خاطر دلیل عدم یخ‌ سازی دستگاه بیان کرد این مورد است که قسمت هوای سرد دستگاه نباید به بیرون خروج یابد. همچنین لازم به بیان است برای این که قسمت محفظه یخ‌ ساز شما کاملاً پر شود باید یک روز زمان بگذرد. اگر دستگاه خود را اولین بار است که نصب می‌ کنید به دلیل این که اولین یخ‌ سازی می‌ خواهد انجام شود نیاز به دست‌ کم 12 ساعت زمان است. در حالت معمولی نیز برای تولید یک سری یخ به مدت‌ زمانی یک‌ ساعته نیاز است.

بررسی قسمت های چرخه آب در بخش یخ ساز یخچال ساید

ممکن است در قسمت هایی که مربوط به چرخه آب هستند اختلالی به وجود می آورد که به همین دلیل باید چرخه آب را بررسی کرد. بنابراین شیر آب را بررسی کنید زیرا ممکن است مسیر شیر آب مسدود شده باشد. به سراغ قسمت شیر برقی یخچال بروید و قسمت فیتینگ‌ ها را بررسی کنید. همچنین باید ولتاژی که مناسب قسمت فعالیت شیر برقی است برقرار شود.

حال به بررسی کلی یخ‌ ساز و یا تعمیر ساید بای ساید ال جی می‌پردازیم :

اگر قسمت یخ‌ ساز شما کار نمی‌ کند باید کانکتور را بیرون بیاورید و سپس دوباره سر جایش بگذارید. بررسی کنید که کانکتور هایی که در قسمت بالای درب دستگاه قرار دارند هیچ‌ گونه مشکلی از لحاظ اتصال نداشته باشند. مسئله دیگر که باید مد نظر قرار بگیرد این است که ممکن است یخ درون یخ‌ ساز گیر کرده باشد که این موضوع را باید حل کنید همچنین یکی دیگر از مسائل مربوط به یخ‌ ساز می‌ تواند بیش‌ از اندازه انجام شدن آبگیری باشد. توجه کنید بعد از این که کانکتور ها را از دستگاه جدا می‌ کنید برای یک‌ بار برق یخچال را قطع کنید سپس دوباره اقدام به متصل کردن برق کنید. هنگامی‌ که تست QC انجام می‌ شود باید توجه داشته باشید اهرمی که مقدار یخ را اندازه‌ گیری می‌ کند نباید دچار یخ‌ زدگی باشد و همچنین از لحاظ گیر کردگی بررسی شود. برای این که سنسور های اثر هال تغذیه لازم شوند بایستی ولتاژ لازم را برای آن‌ ها تأمین کنید. هنگامی‌ که تست QC صورت می‌ گیرد سوئیچ محرکه بایستی به‌درستی کار خود را انجام دهد. سنسور یخ‌ ساز دستگاه شما دارای یک رنج اهمی می‌ باشد که مقدار این رنج را باید هنگا می‌که در درون یخ‌ ساز یخ وجود دارد و یا ندارد مورد بررسی قرار دهید.

حال در این قسمت به بررسی نحوه انجام کار آزمودن QC می‌پردازیم و همچنین فعل‌ و انفعالات یخ‌ سازی را به‌ طور کامل برای شما شرح می‌ دهیم: ابتدا شانه‌ای که یخ را از قالب بیرون می‌آورد یک حرکت انجام می‌ دهد و این حرکت به‌ صورت برگشت به عقب است البته تنها به مقدار چند درجه و بعد از آن حرکت آن به‌ سوی جلو می‌باشد. در هنگامی‌ که شانه به جلو حرکت می‌ کند اهرمی که مربوط به محفظه یخ است به‌ طرف بالا حرکت خود را انجام می‌ دهد و دوباره به جایگاه خود بازگشتی را دارد. بعد از این که شانه حرکت خود را شروع کرد ، هیتری که مربوط به یخ‌ ساز است نیز روشن می‌ شود و این هیتر وظیفه دارد که یخ‌ ها را جدا کند. هنگامی‌ که شانه‌ ها یک چرخش کامل را انجام می‌ دهند یخ از قالب خارج‌ شده و به محفظه یخ می‌ رود. بار دیگر شانه به‌ طرف بالا حرکت کرده به صورتی که به‌ صورت کامل افقی شود سپس در جهت مخالف به حرکت خود ادامه داده تا زمانی که حالت قائم داشته باشد و در نهایت به‌ جای اول خود بازگردد. در پایان نیز وقتی‌ که شانه‌ ای که عمل تخلیه یخ را انجام می‌ دهد ثابت شود شیر برقی دستگاه شما فعال می‌ شود و باعث خواهد شد یخ‌ ساز عمل آبگیری را انجام دهد.

آزمودن یخ‌ ساز یخچال قبل و بعد از تعمیر ساید بای ساید ال جی

به‌ وسیله تست QC بایستی فعالیت یخ‌ ساز را زیر نظر بگیرید و اعمالی مانند حرکت کردن شانه‌ های مربوط به یخ‌ ساز و همچنین اهرم فلزی ، عمل کرد شیر برقی دستگاه و عمل کرد هیتر یخ‌ ساز ممکن است که یخ‌ساز دستگاه شما دارای کارکرد خوبی نباشد که در این هنگام لازم است که سیم‌ کشی یخ‌ ساز خود را تا برد به‌ صورت کامل مورد بررسی خود قرار دهید.

شما بایستی به بررسی سوکتی که در پشت یخ‌ ساز است تا سوکتی که در قسمت بالای درب قرار دارد بپردازید و آن‌ها را از لحاظ سیم‌ کشی زیر نظر بگیرید همچنین از بخش بالای درب تا برد را مورد بررسی قرار دهید. در این جا در صورتی‌ که سیم‌ کشی شما مشکلی نداشته باشد ولی باز هم یخ‌ ساز عمل کرد خوبی در تست QC ندارد شما بایستی یخ‌ ساز خود را تعویض کنید.

آزمایش سرمای یخچال و مقدار آبگیری یخ‌ ساز

ابتدا بایستی سرمایشی که در داخل فریزر وجود دارد را چک کنید سپس به بررسی عملکرد فن و همچنین کیفیت گردش هوا بپردازید.

توجه داشته باشید دیفراستی که به‌صورت ناقص انجام شود باعث برفک زدن خواهد شد که سرمایش دستگاه را کاهش خواهد داد و درنتیجه تولید یخ توسط یخ‌ ساز کاهش می‌ یابد. در کنار این موضوع باید به مقدار فشار آبی که در هنگام آبگیری یخ‌ ساز استفاده می‌ شود نیز توجه کنید زیرا در صورتی‌ که این مقدار آن زیاد باشد باعث خواهد شد که یخ‌ ها به یکدیگر چسبیده شوند و درنتیجه این مسئله باعث مشکل در کار کرد یخ‌ سازی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست
Call Now Button ۰۹۱۰۹۱۰۹۶۵۶
0