تعمیر ماشین لباسشویی کنوود : زمانی که کارکرد ماشین لباسشویی کنوود دچار مشکل می شود، نیاز به علت یابی دارید تا بتوانید به تعمیرات آن بپردازید، رایج ترین مشکلات کاربران نشتی آب و تولید صدای بلند در هنگام چرخش ماشین لباسشویی کنوود بوده است  در هنگام انجام تعمیرات حتما اصول ایمنی را رعایت کنید و در صورتی که علت مشکل را نیافتید از دستکاری کردن قطعات دیگر بپرهیزید زیرا این کار منجر به آسیب به ماشین لباسشویی و افزایش هزینه های تعمیرات می گردد.

مشکل نشتی آب از ماشین لباسشویی کنوود را چگونه برطرف و تعمیر ماشین لباسشویی کنوود را انجام دهیم ؟

هیچ کس نمی خواهد وارد اتاق لباسشویی شود و آب جاری روی زمین پیدا کند، اما گاهی اوقات اتفاق می افتد، اگر ماشین لباسشویی کننود شما نشت می کند.

به دنبال نشتی بروید
پیش از انجام هر کاری، نشتی را دنبال کنید، ماشین لباسشویی را کمی از دیوار جلو بکشید و یک فضای خالی را ایجاد کنید، شیلنگ ها یک عامل معمول نشتی هستند، پشت ماشین لباسشویی کنوود را چک کنید تا شیلنگ هایی که نیاز به تعمیر یا تعویض دارند را بیابید، اگر آنها در وضعیت سالم و خوبی هستند، به بررسی موارد دیگر می پردازیم.

نگاه در داخل
اگر نشتی را در خارج از دستگاه پیدا نمی کنید، باید نگاهی به داخل آن بیاندازید، پیچ ها را بیرون بکشید و جلوی ماشین را بگیرید، هیچ چیز را لمس نکنید زیرا سیم ها برق دارند، شایع ترین محل نشت ها عبارتند از پمپ ها و شیلنگ های پمپ، رسوبات کلسیم و لکه های زنگ دار نشانه هایی است که شما محل نشت را پیدا کرده اید.

اگر عامل شلنگ پمپ است
شایعترین دلیل برای نشتی یک شلنگ پمپ یک گیره فنر فرسوده است، پمپ را بیرون بیاورید و گیره فنر را بردارید، جایگزینی آن با یک گیره جدید مشکل را حل می کند ، اگر شلنگ شکسته یا نشت داشته باشد، کل شلنگ را بردارید و شلنگ قدیمی را با خود به فروشگاه برده و شلنگ تخلیه جدیدی را خریداری کنید.

خرید قطعات
هنگامی که نشتی پیدا می یابید به احتمال زیاد نیازمند خرید و جایگزینی قطعات فرسوده و معیوب هستید، قبل از اقدام به خرید مشخصات مدل ماشین لباسشویی کنوود خود را بیابید، این مشخصات در زیر درب و یا در عقب ماشین ثبت شده است.

چرا لباسشویی کنوود هنگام چرخش صدای عجیب تولید می کند ؟ برای رفع عیب و تعمیر چه باید کرد ؟

اگر ماشین لباسشویی کنوود در طول چرخه چرخش باعث ایجاد نویز می شود، ما برای کمک به تعمیر دستگاه شما، راهنمایی هایی را ارائه می دهیم، زمانی ماشین لباسشویی باعث ایجاد صدای بلند در هنگام چرخاندن می شود که بخشی از آن فرسوده شده یا شل شده باشد، مسئله ای که سبب ایجاد صدای بلند می شود تعدادی از قطعات مختلف در داخل ماشین لباسشویی کنوود می باشد، اگر نویز با صدای بلند تنها زمانی اتفاق می افتد که دستگاه در حالت چرخش باشد، این می تواند نشانه ای باشد که بلبرینگ اصلی لوله جدا شده است.

دلیل اینکه ماشین لباسشویی کنوود در حالت چرخش سر و صدا ایجاد می کند:

  1. بلبرینگ معیوب
  2. چرخ دنده اصلی
  3. کوپلینگ موتور ساییده شده است
  4. کلاچ بد
  5. پولی

بلبرینگ:

هنگامی که ماشین لباسشویی کنوود چرخش می یابد، آن را بر روی یک بلبرینگ سوار است که اجازه می دهد تا وان به حرکت آزادانه با مقاومت صفر بپردازد، اگر این بلبرینگ فرسوده شده باشد، هنگامی که ماشین می چرخد صدایی از آن بلند می شود، یک راه خوب برای تشخیص اینکه آیا مشکل در بلبرینگ است این است که صدا در طول چرخش مدام بلندتر می شود، این بدان معنی است که تحمل فرسایش بیشتر می شود و به شکست کامل نزدیک می شود؛ بلبرینگ در ماشین لباسشویی شما یک شیار فلزی دایره ای است که دارای چندین توپ های فلزی کمی کوچک است، این توپ های کوچک فلزی درون بلبرینگ در یک ردیف قرار می گیرند و زمانی که ماشین چرخش می یابد حرکت می کند، اگر بلبرینگ  شروع به سوختن کند، معمولا توپ های فلزی کوچک داخل آن یک به یک از بین می روند و موجب تولید صدا می شوند، درب را باز کنید و درام را با دست بچرخانید، اگر یک صدای غیر طبیعی بشنوید یا چرخش ناهموار باشد، بنابراین بلبرینگ به احتمال زیاد معیوب شده و باید جایگزین شود.

روانکاری بلبرینگ:

ممکن است بلبرینگ نیاز به روانکاری داشته باشد، اگر صدایی که می شنوید یک سر و صدای تند و تیز باشد و صدای آسیاب مانندی شنیده شود، ممکن است بدان معنی باشد که بلبرینگ باید به صورت مکانیکی با گریس روانکاری شود، اگر صدای خرد شدن بیشتر باشد، معمولا این بدان معنی است که بلبرینگ از بین می رود و  نیاز به جایگزینی قطعه می باشد، بلبرینگ فرسوده هم چنین به وان شستشو آسیب می رساند، این بدان معناست که ممکن است نیاز به جابجایی (داخلی یا خارجی) نیز وجود داشته باشد.

دایرکت درایو:

ماشین لباسشویی کنوود که در طول چرخش صدای فراگیر ایجاد می کند، می تواند توسط یک دایرکت درایو معیوب، قرقره، کمربند سوار بر چرخش وان ایجاد شود، دایرکت درایو می تواند از پلاستیک یا فلز ساخته شود و به سادگی فرسوده و یا سست و ضعیف گردد، برای پیدا کردن این که آیا دایرکت درایو باعث ایجاد نویز می شود یا خیر، باید ماشین لباسشویی کنوود را از هم جدا کنید و علامت آسیب را برای صدای چکشی بررسی کنید.

کوپلینگ موتور:

کوپلینگ موتور نیز می تواند مقصر ایجاد سر و صدای بلند از ماشین لباسشویی کنوود باشد، کوپلینگ موتور در ماشین لباسشویی، نیروی موتور را به ماشین انتقال می دهد، این قطعه از پلاستیک ساخته شده است و اگر بار بیش از حد باشد نیروی وارده نیز به قطعه افزایش یافته و باعث شکستن آن می شود که در نهایت منجر به تولید صدای غیر معمول در هنگام چرخش وان شستشو در ماشین لباسشویی کنوود  می شود، تعمیر کوپلینگ موتور نسبتا راحت است و بسیاری از افراد قادر به انجام آن هستند.

 

کلاچ:

کلاچ در ماشین لباسشویی کنوود ، وظیفه منتقل کردن نیرو از گیربکس به وان شستشو را دارد تا وان شستشو به صورت تدریجی با سرعت بالاتری به چرخش بپردازد، اگر کلاچ پوسیده شده باشد، وقتی وان می چرخد سر و صدا ایجاد می کند، کلاچ معیوب باید برداشته و جایگزین شود تا سر و صدا را متوقف کند.

پولی:

پولی در ماشین لباسشویی کنوود ممکن است فرسوده شود و عامل ایجاد سر و صدا در حال چرخش باشد، اگر قطعه فرسوده است، تسمه را از کار می اندازد، جایگزینی پولی در ماشین لباسشویی کار آسانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست
Call Now Button ۰۹۱۰۹۱۰۹۶۵۶
0