نکات ایمنی برای جلوگیری از آتش گرفتن ماکروفر دوو :قبل از استفاده از ماکروویو دوو ، دفترچه راهنمای مایکروویو را بخوانید. زمانی که شما یک مایکروویو با نام برند جدید می خرید ، ابتدا موارد ایمنی تولید کننده را بخوانید. این ها مجموعه ای مهم از دستورالعمل ها در مورد چگونگی استفاده از ماکروویو بدون به وجود آمدن مشکل و اختلال در کار کرد ماکروویو است تا کار شما به تعمیر مایکروفر دوو نکشد .

2: هر زمانی که ماکروویو بدون نگهداری رها شود می تواند برای ما خطرناک باشد، به خصوص اگر غذای را که بیش از سه دقیقه طول می کشد گرم شود رها کنید ،  هرچه آشپزی زمان گیر باشد ، احتمال بیشتری دارد که آن غذا سر ریز، سوزانده و سپس شعله ور شود. مطمئن شوید که به طور مرتب ماکروفر و مواد غذایی خود را بررسی می کنید تا ببینید چه اتفاقی می افتد .

3: اجتناب از تلاش برای تعمیر ماکروویو دوو توسط خودتان ، مگر اینکه تجربه مکرر تعمیرات فنی به خصوص مایکروفر ها  را داشته باشید، بنابراین اگر تخصص لازم را ندارید هرگز تلاش نکنید مایکروویو خود در صورت اختلال و شکستن آن تعمیر کنید .. این دستگاه پخت و پز شامل مگنترون، ترانسفورماتور ولتاژ بالا، محافظهای حرارتی و مدارهای پیچیده است، اگر سعی کنید آن را تعمیر کنید و در حین انجام این کار اشتباه کنید، احتمال خرابی مایکروفر شما حتی بدتر از قبل است و احتمالا در هنگام تلاش برای تعمیر دستگاه می سوزد.

4: در صورتی که سیم برق آسیب دیده باشد از استفاده مایکروفر جلوگیری شود . کابل های برق آسیب دیده و یا شاخه ها یک آتش سوزی بزرگ برای ماکروویو فراهم می کنند. اگر مایکروویو روشن باشد شوک الکتریکی می تواند اتفاق بیفتد و سپس می تواند به یک آتش سوزی در ماکروفر منجر شود،  اطمینان حاصل کنید که تمام سیم های برق و شاخه ها در شکل مناسب هستند و به خوبی کار می کنند.

5: کودکان را از ماکروویو دور نگه دارید. اکثر کسانی که با استفاده از مایکروفر دچار سوختگی می شوند زیر پنج سال سن دارند.، مطمئن شوید که کودک شما مشتاق به لمس ماکروویو نیست. بچه ها ذهن خلاق دارند و ممکن است هنگامی که شما بر روی آنها نظارت ندارید به بازی با وسایل آشپزخانه به خصوص ماکروفر دست بزنند و ماکروفر را دچار مشکل کنند ، از قفل کودک استفاده کنید تا از تغییر تنظیمات توسط کودکان و تولید دود و اتش از ماکروفر جلوگیری کنید .

6: برای جلوگیری از تماس کودکان  با ماکروفر می توانید دستگاه را در یک منطقه بالاتر قرار دهید تا نتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. شما همچنین می توانید دروازه های کودک را برای ورودی نصب کنید تا از ورود آنها به آشپزخانه جلوگیری شود.

7: اجتناب از قرار دادن مواد در بالای ماکروویو. در حالی که مایکروویو روشن است، هرگز بر روی آن چیزی قرار ندهید، به ویژه اگر مواد از فلز، کاغذ یا پلاستیک ساخته شده باشد. گرما از ماکروویو باعث می شود که اشیاء ذوب شوند، دود کنند، و سپس به یک آتش تند تبدیل شوند. هنگام استفاده ، مواد را از ماکروفر دور نگه دارید.

8: فقط از وسایل آشپزی استفاده کنید که در مایکروفر قابل استفاده است. هر نوع ظروف آشپزخانه، شیشه ای، پلاستیکی یا ظروف سرامیکی باید بررسی شود تا مطمئن شود برای ماکروویو امن است. معمولا در پشت ظروف برچسب گذاری می شود که آیا ظرف برای ماکروویو  امن است یا نه. هنگام خرید وسایل آشپزخانه جدید، مطمئن شوید که دستورالعمل های بسته را بررسی کنید تا ببینید آیا برای استفاده در ماکروفر مناسب است.

9: اجتناب از استفاده از مواد غذایی که سر ریز می شود گاهی اوقات زمانی که غذا در ماکروویو قرار می گیرد و سر ریز می شود ، می تواند به ماشین آلات ماکروویو وارد شود و سبب آتش سوزی شود. قرار دادن کاغذ ماکروویو در زیر و یا در بالای ظروف از این مشکل جلوگیری می کند ، در حالی که غذای در حال پخت و پز است .

10: می دانید چگونه می توانید واکنش خود را هنگامی که مایکروویو خود را در آتش. اتفاق می افتد گاهی اوقات مایکروویو شما بدون توجه به آنچه شما انجام می دهید، همچنان در آتش می افتد. بهترین راه برای مقابله در زمان آتش گرفتن مایکروویو برخورد با آن آرام و ایمن است. مایکروفر را خاموش کرده و یا بلافاصله آن را از جریان برق جدا کنید. این باعث می شود گرمادهی متوقف شوند و آتش خفه می شود.
هرگز ماکروویو را در این شرایط باز نکنید، زیرا با تماس با هوا آتش بالا می گیرد .
اگر پس از اعمال راهنمایی های بالا آتش سوزی متوقف نمی شود و  یا شروع به گسترش در آشپزخانه می کند، با آتش نشانی محل خود برای کمک بیشتر تماس بگیرید.

مراقبت و تمیز کردن ماکروفر دوو برای جلوگیری از تعمیر مایکروفر دوو :

اگرچه ماکروفر شما با ویژگی های ایمنی ارائه شده است، مهم است که موارد زیر را برای حفظ ایمنی مطالعه کنید:
1: مهم است که قفل ایمنی درست کار کند .
2: هیچ جسم بین جلوی بدنه ماکروفر و درب قرار ندهید یا اجازه ندهید باقی مانده غذا یا لکه ها روی سطوح آب بندی جمع شود. منطقه آب بندی را با استفاده از مواد شوینده خفیف، شستشو و خشک کنید. هرگز از پودر ساینده یا پد استفاده نکنید.
3: هنگامی که درب باز شود، درب نباید تحت فشار قرار گیرد، به عنوان مثال، یک کودک در حال بازی کردن و فشار آوردن به ان نباشد ، جاق ماکروفر را در صورتی که آسیب دیده باشد، تعمیر نکنید، تا آنکه توسط یک تکنسینتعمیر شود.

 مهم است که ماکروفر به به شکل صحیح بسته شود و آسیب در موارد زیر باشد:
1: درب خم شده و تغییر شکل داده
2: لولا و قلاب درب شکسته
3: معیوب بودن  مهر و موم درب و سطوح آب بندی.
4: ماکروفر ها را نباید توسط هر کسی به جز یک تکنسین خدمات تنظیم یا تعمیر نمود.
5: ماکروفر باید مرتب تمیز شود و تمام بقایای غذا و چربی و لکه ها  برداشته شود.
6: عدم نگهداری ماکروفر در شرایط تمیز می تواند منجر به کاهش قدرت ماکروفر شود که می تواند بر عمر ماکروفر نیز تاثیر بگذارد و احتمالا منجر به خرابی های زود هنگام و تعمیر ماکروفر دوو می شود .

سوالات متداول کاربران ماکروفر دوو 

س: چرا اجاق ماکروفر دوو من همیشه به سرعت مواد غذایی را طبخ می کند؟

ج: دوباره دستورالعمل آشپزی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که دقیقا دستورالعمل ها را پیروی کرده اید و برای دیدن آنچه که ممکن است تغییر در زمان پخت و پز ایجاد کند تنظیم زمان و قدرت انتخابی را بررسی کنید ، ممکن است برنامه مناسب این مواد غذایی انتخاب نشده است . تنوع در اندازه، شکل و وزن و ابعاد می تواند نیاز به زمان پخت بیشتر داشته باشد.

س: چرا این زمان استراحت مواد توصیه می شود پس از این که انجام عملیات پخت و پز کامل شده است؟

ج: زمان استراحت بسیار مهم است. با پخت و پز ماکروویو ، گرما در غذا قرار دارد ، نه در ماکروفر . بسیاری از غذاها گرمای داخلی را به وجود می آورند تا فرایند پخت و پز را ادامه دهند حتی پس از اینکه مواد غذایی از ماکروفر خارج می شود. زمان استراحت برای مفاصل گوشت، سبزیجات بزرگ و کیک ها اجازه ما دهد گرما به داخل به طور کامل منتقل شود و تمام سطوح دارای پختگی کامل شوند .

برای تعمیر مایکروفر دوو می توانید با شرکت ماهان سرویس تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست
Call Now Button ۰۹۱۰۹۱۰۹۶۵۶
0