توضیحات در رابطه با قرص ماشین ظرفشویی  :

کار نمک ماشین ظرفشویی

 قبل از این که به شوینده های ماشین ظرفشویی بپردازیم تصمیم داریم شما را با قطعه رزین ظرفشویی آشنا کنیم :

ماشین ظرفشویی دارای وسیله ای به اسم رزین است که کار آن به صورت زیر می باشد:

رزین ظرفشویی وظیفه گرفتن سختی آب برای شستشو ظرف ها را دارد. نمک ظرفشویی در 5 دقیقه آخر رزین ماشین ظرفشویی را می شورد و برای شستن قسمت بعدی آماده می کند.

انواع شوینده های ماشین ظرفشویی :

شوینده های مورد استفاده ظرفشویی امروزه در سه نوع قابل تهیه هستند؛ پودر ظرفشویی ، ژل ظرفشویی ، قرص ظرفشویی و  مایع جلا دهنده . کلیه شوینده ها مناسب هستند ، ولی انتخاب هر کدام از آن ها به سلیقه ی مشتری بستگی دارد.

پودر ماشین ظرفشویی :

دانه هایی سیال می باشند و بیشتر افراد با این نوع شوینده ظرفشویی نسبت به دیگر شوینده ها آشناتر هستند.

ژل ماشین ظرفشویی :

این نوع شوینده فرموله می شود تا بتواند پراکندگی کنترل شده ای داشته باشد. این شوینده ها با توجه به شکل آن نسبت به پودرها کمتر شناخته شده هستند. ژل ها به سرعت حل می شوند و به شوینده این امکان را می دهد تا به طور صحیح عمل کند.

قرص ماشین ظرفشویی :

این شوینده فرموله شده تا عملیات شستشو را بهتر انجام دهد. هر قرص مقدار شوینده مناسبی برای یک حجم کامل از ظروف را دارا می باشد. هر قرص به تنهایی این پوشش را دارد تا در برابر رطوبت و گرمای محیط محافظت شود. اگر چه قرص ها طوری طراحی شده اند تا در همه ی آب ها کارایی داشته باشند. اما ممکن است نیاز باشد تا از یک قرص بخصوص برای آب های خیلی سخت استفاده شود.

مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی :

مایع جلا دهنده ماشین ظرفشویی در 5 دقیقه آخر همراه با بخار آب ظرف ها را براق می کند. دقت داشته باشید اگر مقدار جلا دهنده زیاد باشد ظرفها را خش می اندازد و اگر کم باشد باعث لکه دار شدن ظرفها میشود. و همچنین برطرف کردن این مشکل می تواند به زمانبندی اشتباه شما به ظرفشویی باشد و یا برد الکترونیکی شما مشکل داشته باشد .

تفاوت بین شوینده های ماشین ظرفشویی : ژل، قرص و پودر

امروزه قرص ها و ژل های شوینده محبوبیت بیشتری نسبت به پودرهای شوینده قدیمی پیدا کرده و بیشتر استفاده می شوند. چیزی که به محبوبیت این دو نوع شوینده کمک می کند، اندازه گیری راحت مقدار مناسب و احتمال کمتر ریختن آن ها بر روی زمین می باشد. وقتی یک شوینده قرصی و یا ژلی مخصوص ماشین ظرفشویی از یک برند معروف و شناخته شده می خرید، هر دو نوع شوینده قدرت تمیزکنندگی خوبی ارائه می دهند اما در برخی موقعیت ها ممکن است هر کدام مزیت های مخصوص به خود را داشته باشند.

برایتعمیر ماشین ظرفشویی می توانید با واحد فروش ماهان سرویس تماس بگیرید.

قرص ماشین ظرفشویی

قرص ماشین ظرفشویی

  • شوینده ماشین ظرفشویی به صورت ژل

ژل ماشین ظرفشویی طوری فرمول بندی شده است که فقط برای ماشین ظرفشویی باید استفاده شود. برخلاف مایع های ظرفشویی که اصلا نباید در ماشین ظرفشویی استفاده شوند؛ زیرا باعث آسیب های بلند مدت در ماشین ظرفشویی می شوند. معمولا مایع ظرفشویی و شوینده مایع که مخصوص ماشین ظرفشویی است، با هم اشتباه گرفته می شوند. شاید به این دلیل است که این نوع شوینده ها به اندازه شوینده های پودری رایج نیستند.

ژل مزایای نسبت به پودر و قرص دارد. به این دلیل که پایه شوینده ژل آب است، برای ظروف ظریف مانند لیوان ها و ظرف های دکوری خورندگی کمتری دارد. با استفاده از مایع کمک آبکشی همراه با ژل، ظرف ها یتان درخشان تر خواهند شد.

  • شوینده ماشین ظرفشویی به صورت قرص

قرص ها که اندازه مشخصی دارند، مرحله اندازه گیری شوینده و پر کردن قسمت توزیع کننده شوینده در ماشین ظرفشویی را ندارند. فقط کافی ست این قرص ها که پایه پودری یا ژلی دارند را به سادگی در قسمت مناسب در دستگاه قرار دهید. البته قرص ها مزایای بیشتر از راحت بودن استفاده دارند. برای مثال عملکرد این نوع شوینده برای پاک کردن لکه های چسبنده و سرسخت فوق العاده است. به علاوه، قرص ها امکان دیگری دارند موسوم به “توپ های قدرتمند” که به غیر از شستن ظرف ها، از خودر ماشین ظرفشویی نیز چربی زدایی کرده و آن را تمیز می کند.

در مقایسه با ژل ها و شوینده های معمولی، قرص ها قدرت پاک کنندگی بیشتری دارند، گران تر هستند و زمان بیشتری برای پاک کردن کامل لکه ها نیاز دارند. همچنین این شوینده ها انعطاف کمتری در رابطه با مقدار استفاده دارند زیرا شوینده های دیگر مانند ژل و پودر نسبت به میزان ظروف میتوانند با دوز های مختلفی استفاده شوند؛ اما قرص ها یک اندازه ثابت دارند.

  • شوینده ماشین ظرفشویی به صورت پودر

پودرهای ظرفشویی که قدیمی ترین نوع شوینده ماشین ظرفشویی هستند و نباید به عنوان یک گزینه قابل اعتماد نادیده گرفته شوند. پودرهای ظرفشویی جدید قدرت پاک کنندگی بهتری نسبت به قبل دارند. ماهیت خورنده این پودرها باعث می شود که برای ظرف های حساس و ظریف مناسب نباشند؛ اما برای پاک کردن قابلمه ها و ماهی تابه هایی که در آن ها غذا سوخته است، گزینه مناسبی هستند.

اگر ظرف های شما از نظر نوع و میزان طرافت تنوع زیادی دارند، شاید بهتر باشد چند نوع شوینده بخرید و برای هر کدام از شوینده مناسب خود استفاده کنید. بهتر است انواع شوینده را از یک برند بخرید تا مشکل سازگاری شوینده ها با هم را پیدا نکنید.

ماهان سرویس بزرگترین و مجرب ترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران می باشد که با دارا بودن سرویس کاران مجرب و متخصص در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی فعالیت می کند.

نحوه استفاده از نمک ظرفشویی :

برای استفاده از نمک ظرفشویی ابتدا باید در مخصوص را باز کرده,قیف مخصوص پودر ماشین ظرفشویی را روی دریچه قرار دهید و به حدی نمک بریزید که که بهاندازه دو بند انگشت جا داشته باشد اگر لازم شد پودر ماشین ظرفشویی را در چند مرحله بریزید هر بار با قاشق نمک ماشین ظرفشویی را بهم بزنید تا پر شود.

نکته:دقت کنید که در حالت عادی داخل مخزن از آب پر است و با ریختن نمک آب خارج میشود.

حالا درب مخزن نمک ماشین ظرفشویی را ببندید و نشانگر نمک را چک کنید که خاموش شده باشد.

در استفاده از پودر به این نکات دقت کنید:

1.آلارم ماشین ظرفشوی خود را چک کنید که نشانگر های مربوط به نمک و جلادهنده خاموش باشد در صورتی که خاموش بود محفظه ی کنار جا قرصی که مربوط به مایع جلادهنده است را شارژ کنید.

2.در صورت روشن بودن آلارم نمک که به صورت علامت اختصاری s است درب دستگاه را باز کرده سپس کف دستگاه سمت چپ درب جانمکی را باز نموده و نمک مخصوص ماشین ظرفشویی را شارژ کنید.

3.نمک ماشین ظرفشویی باید خالص باشد:حداقل خلوص نمک ماشین ظرفشویی باید 99.5% حاوی NACI باشد. پس اگر میخواهید که خیالتان راحت باشد که ماشین ظرفشوییتان خوب کار می کند دنبال نمک ماشین ظرفشویی تصفیه شده باشید، استفاده از نمک های تصفیه شده در ماشین ظرفشویی باعث می شود که دیگر رسوبات آهکی و لکه های سفید روی ظروف نماند.چیز دیگه ای که مهم است اندازه دانه های نمک ماشین ظرفشویی است. نمک درشت بهترین گزینه است.

نحوه استفاده از ژل ظرفشویی :

ظروف خود را در داخل دستگاه چینده و ژل ماشین ظرفشویی برای شستشو ظروف را در محفظه مخصوص قرص به اندازه  25 تا 30 میلی ریخته و ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید. اگر سختی آب شما کم است می‌توانید از مقدار ژل ماشین ظرفشویی کمتری نیز استفاده کنید. بهتر است دمای آب هنگام استفاده از ژل ظرفشویی  140 درجه سانتی‌گراد باشد.

زمانی که از ژل ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید دیگر احتیاجی به استفاده از قرص و جلادهنده ندارید. با اینکه این ژل حاوی نمک است ولی به خاطر اینکه سختی در نقاط مختلف متفاوت است، استفاده از نمک را به شدت به شما توصیه می‌کنیم.

تنها نقطه ضعف ژل این است که ماده فعال اکسیژن موجود در آن از قرص کوانتوم کمتر است.

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی :

یک عدد قرص ماشین ظرفشویی را درون جا قرصی ظرفشویی و برنامه مورد نظر را انتخاب کنید. توجه داشته باشید در طول مدت زمان استفاده از قرص ماشین ظرفشویی دکمه مربوط به استفاده از قرص فعال باشد.

در زمان استفاده از قرص به نکات زیر توجه کنید :

1 – اگر از قرص استفاده می کنید ماشین خود را در حالت قرص قرار دهید در غیر این صورت ظروف تان خراب  و یا خوب تمیز نمی شود .

2 – از قرص های اصلی و مرغوب استفاده کنید .

3 – اگر قرص مورد استفاده خوب تمیز نکرد قرص تقلبی است .

4 – قرص های سه کاره فقط در بازار به خوبی عمل می کنند  تبلیغات 5 کاره یا 10 کاره بودن قرص شما را فریب ندهند .

5 – منظور از قرص سه کاره یعنی مواد شوینده نمک و مایع جلا دهنده در یک بسته بندی قرار دارد .

6 – به صورت دوره ای از ژل و قرص استفاده کنید تا بیشترین راندمان را داشته باشد .

7 – زمانی که از قرص استفاده می کنید نمک و مایع جلا دهنده خیلی کم اسفاده می شود پس اگر پس از مدتی متوجه شدید کارایی دستگاه کم می شود چند بار از ژل استفاده کنید تا رزین داخل ماشین ظرفشویی احیا شده به حالت اول برگردد .

8 – قرص های فاسد و تقلبی در دمای 40 درجه در آب حل نمی شوند .

به پشتوانه 40 سال سابقه فعالیت در عرصه تعمیر ماشین ظرفشویی ، افتخار داشته ایم که اعتماد شما را جلب کرده و به عنوان یکی از فعال ترین مجموعه های تعمیرات لوازم خانگی در تهران فعالیت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست
Call Now Button ۰۹۱۰۹۱۰۹۶۵۶
0