تعمیر دوشاخه برق

لوازم خانگی دارای قطعات نسبتا کمی میباشند که باعث میشود تا تعمیر آن ها راحت تر شود. برای مثال وقتی که شما با نحوه تعمیر دوشاخه برق یخچال آشنا شوید میتوانید از مهارت خود استفاده کنید تا دوشاخه برق لباسشویی و ظرفشویی را هم تعمیر کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا نکات مفید و کاربردی درباره تعمیر لوازم خانگی را به شما آموزش دهیم‌.

power socket

دوشاخه برق

یکی از ساده ترین دلایل روشن نشدن لوازم خانگی میتواند مربوط به دوشاخه برق آن باشد. اگر جریان برق نتواند به درستی به دستگاه برسد ، دستگاه روشن نخواهد شد‌. پس لازم است که هر چند وقت یک بار دوشاخه ها را بررسی کنید‌. اگر دوشاخه خراب شده بود به سرعت آن را تعمیر و یا تعویض کنید‌.

برای آزمایش کردن دوشاخه میتوانید از یک لامپ کمک بگیرید. یک طرف دوشاخه را به لامپ متصل کرده و طرف دیگر را به برق بزنید. ( دقت کنید که لامپ باید ۲۲۰ ولت باشد )
اگر لامپ روشن شد یعنی دوشاخه سالم است‌. ولی اگر لامپ روشن نشد و یا نور خیلی کمی داشت یعنی دوشاخه یا سیم آن خراب است و باید تعویض شود‌.

مهم ترین نکته در رابطه با تعویض دو شاخه برق این است که معمولا دو شاخه به صورت مستقیم به جعبه برق داخل دستگاه متصل میشود. بنابر این ابتدا باید به دنبال جعبه برق داخل دستگاه باشید تا بتوانید دوشاخه برق را تعویض کنید.

در ادامه نگاه عمیق تری به تعمیر لوازم خانگی خواهیم داشت. به شما آموزش میدهیم که چگونه میتوانید خودتان تعویض نوار دور درب یخچال را انجام دهید‌‌. با ما همراه باشید‌.

فهرست
0