home appliances repairلوازم خانگی برای استفاده طولانی مدت ساخته شده اند . آنها معمولا سالیان سال بدون کوچک ترین مشکلی کار میکنند.بنابر این خراب شدن هر کدام از لوازم خانه شما ممکن است که باعث شود تا شما به فکر خرید لوازم خانگی نو شوید.

چه کاری می توانید انجام دهید؟

شما می توانید به یک یک تعمیرکار حرفه ای پول پرداخت کنید تا دستگاه شما را تعمیر کند، یا می توانید خودتان آن را تعمیر کنید و پول را ذخیره کنید. این مقاله شما را با تمام اطلاعاتی که برای تعمیر لوازم خانگی نیاز دارید آشنا میکند.

 

نکات اولیه تعمیر لوازم خانگی

refrigerator repair

اکثر لوازم خانگی با جریان برق کار می کنند. آنها از جریان برق AC برای کار استفاده می کنند. لوازم خانگی کوچک تر از مدار های 110الی 120 ولت کار می کنند . لوازم خانگی بزرگ تر مانند سیستم تهویه مطبوع، خشک کن ها و اکثر لوازم خانگی از جریان برق 220 الی 240 ولت استفاده میکنند و نمی توانند با جریان برق 110 الی 120 ولت کار کنند. لوازم خانگی باید با یک سیم ارت به زمین متصل شوند.

لوازم خانگی کوچک معمولا از نظر تعمیر بسیار ساده تر هستند. یک دستگاه بزرگ تر مانند ماشین لباسشویی دارای یک موتور، تایمر ، انواع سنسور های ، پمپ تخلیه و یا قطعات دیگر باشد اما لوازم خانگی کوچک تر معمولا به این حد پیچیده نیستند و تعمیرات آنها کم هزینه تر و سریع تر است.

۳ قانون مهم را همیشه باید به یاد داشته باشید. هرگز بخاطر صرفه جویی در زمان یا پول این قانون ها را نادیده نگیرید.

  • همیشه اطمینان حاصل کنید که قبل از اینکه دستگاه را تعمیرو یا عیب یابی کنید باید برق ویا گازدستگاه قطع شود. بعد از انجام تعمیرات میتوانید مجددا جریان گاز یا برق را به دستگاه متصل کنید.
  • اگر قطعات با پیچ ، پین و یا بست به هم متصل شده اند برای تعمیرات هیچ مشکلی نخواهید داشت. ولی اگر قطعات به هم جوش داده شده اند و نمیتوانید آن ها را باز کنید باید از یک متخصص کمک بگیرید.
  • در بیشتر مواقع ممکن است که به راحتی بتوانید قطعه معیوب و خراب دستگاه خود را پیدا کنید. در این حالت ارزان‌ترین راه این است که قطعه را تعویض کنید.

خرید قطعات جانبی لوازم خانگی

لوازم مصرفی و قطعات جانبی لوازم خانگی را میتوانید خودتان از فروشگاه های لوازم جانبی تهیه کرده و قطعات خراب را تعویض کنید.

هنگام خرید حتما دقت کنید که لوازم را به درستی انتخاب کرده و مشخصات قطعه جدید را با قطعه قبلی چک کنید تا به مشکل نخورید.

برای مثال ممکن است که فن یخچال شما خراب باشد و بخواهید آن را تعویض کنید. در بازار ۲ مدل فن موجود است. فن های ۱۱۰ ولتی و ۲۲۰ ولتی‌.
اگر درباره خرید قطعات نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید و یا تمایل داشتید که بدون دردسر قطعات را تهیه کنید با شماره ۸۸۶۲۲۴۸۴ – ۰۲۱ تماس بگیرید‌. متخخصان ما به سرعت قطعه مورد نیاز را برای شما ارسال میکنند. به یاد داشته باشید که کارشناسان ما همیشه آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند‌.

فهرست
Call Now Button ۰۹۱۰۹۱۰۹۶۵۶
0